Разработки уроков по основам здоровья
Конспект уроку з курсу «Основи здоров’я» у 3 класі
Учитель початкових класів ДЗОШ № 54
Короленко Л. О.
Тема. Здоров’я сім’ї
Мета: розширювати уявлення про сім’ю як основний чинник
здоров’я, формувати вміння піклуватися про молодих
членів сім’ї, про немічних членів родини; виховувати ба-
жання підтримувати традиції здорового способу життя в
сім’ї.
Обладнання: плакати, родинне дерево, підручник, робочий
зошит, схеми, мікрофон.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель
Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня!
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров’я, любі діти, в світі головне.
А здоровий і веселий – щастя не мине!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
- Проблемна ситуація «Мікрофон».
- Що потрібно людині для щастя?
( Діти висловлюють свої думки, передаючи уявний мікрофон одне одному).
Висновок. Отож, людині потрібно здоров’я, щоб учитися, рости і міцніти, долати труднощі життя і досягати успіху,щоб бути щасливою. Бо недарма народ каже: «Було б здоров’я, а все інше наживемо!»
Природа |
Перевірка домашнього завдання.
- Робота з прислів’ями.
- Здоровому все здорово.
- Весела думка – половина здоров’я.
- Як на душі, так і на тілі.
- Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.
- Найбільше багатство – здоров’я.
- Як нема сили, то й світ не милий.
- Світ великий – було б здоров’я!
- Заповнення таблиці «Фактори природи, що впливають на здоров’я людини».
Сонце |
Повітря |
Фактори природи |
Вода |
3 Групова робота.
Учні діляться на три групи. Перша готує повідомлення про шкідливість і користь сонця; друга про те , яке повітря шкідливе, а яке – корисне; третя про те, чи може бути шкідливою вода.
- Звіт « медиків».
За малюнками діти розповідають, як можна загартовуватися і зберегти своє здоров’я.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
- Створення проблемної ситуації.
« Ажурна пилка»
Родина |
Наші люді |
Хто допомагає вам стати здоровими? |
Родина
Вчитель |
Книги |
Я сам |
Лікарі |
Друзі |
2 Повідомлення теми уроку
- Сьогодні розмова піде про найближчих і найдорожчих для нас людей. Про тих, хто, незважаючи ні на що, завжди готовий надати нам допомогу і підтримку, про тих, хто нас любить і цінує найбільше у світі, про тих, хто піклується про наше здоров’я і кому ми зобов’язані своїм життям, - про наших рідних.
Так, діти, мова піде про ваші родини, про збереження здоров’я в сім’ї.
- Створення проблемної ситуації.
- Що таке сім’я?
- Розв’язання проблеми, поставленної вчителем.
Діти розповідають про їхні сім’ї, роботу батьків, сімейний відпочинок у вихідні та святкові дні. Важливо, щоб діти говорили якнайбільше. Це надасть яскравого позитивно-емоційного забарвлення всьому уроку і створить невимушену обстановку. (Розповіді можна супроводжувати фотографіями).
- Висновок.
Сім’я – найближчі для тебе люди. Кожна родина по-своєму особлива. Кожна має свої традиції, правила. Тож, якщо в сім’ї всі допомагають одне одному, тут завжди пануватимуть добробут і здоров’я.
- Бесіда про обов’язки дитини в сім’ї.
- Чи маєш ти обов’язки в сім’ї?
- Які?
- Чи виконуєш ти їх із задоволенням?
- Чому?
- Як ти думаєш, кому ти полегшуєш працю, виконуючи свої обов’язки?
- Робота з підручником.
- Опрацювання тексту .
- Розповіді за малюнками.
- Відповіді на запитання.
ІV. Фізкультхвилинка
«У цьому класі друзі всі»
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Закріплення вивченого матеріалу
Завдання 1. Намалювати членів своєї родини.
Завдання 2. Колективна робота.
Завдання 3. Самостійна робота.
Завдання 4. Робота у групах.
Завдання 5. Вибрати правильну відповідь.
- Продовжити речення.
Моя мама… .
Мій тато… .
Бабуся – це мама… .
Дідусь – це тато… .
Прабабуся – це … .
Прадідусь – це … .
- Як звати ваших дідусів, бабусь, прабабусь, прадідусів?
- Де вони знаходяться на родовідному дереві?
- Хто дає життя вашому роду?
- Що станеться з деревом, якщо його спиляти, лишити коріння?
- То як слід ставитися до найстарших членів вашої родини? Чому?
- Гра «Трапляється - не трапляється».
Якщо в родині таке буває, діти стоять, якщо не буває – присідають.
- Мама готує смачненький сніданок.
- Я прибираю в хаті.
- Дідусь грає з тобою в рухливу гру.
- Тато зав’язує тобі бантики.
- Бабуся пригощає чаєм з травами.
- Ти миєш взуття всім членам родини.
- Мама робить татові масаж.
- Дідусь годує тебе з ложечки.
- Ти робиш рідним приємні сюрпризи.
Учитель. Тож бажаю, щоб у ваших родинах завжди панували мир і спокій, ви завжди відчували підтримку інших і самі теж дарували своїм близьким тільки радість.
VІ. Практична робота.
«Визначення обов’язків учня щодо піклування про здоров’я членів сім’ї, вміти їх виконувати.
- Розповідь з елементами бесіди.
-Сім’я, мов сонечко, зігріває дитину від народження і до кінця днів. У родині має панувати злагода, повага до близьких, менші повинні шанувати старших, особливо бабусь і дідусів.
- Як батьки піклуються про вас?
- Як ви піклуєтеся про здоров’я своїх рідних?
- Що ви робите, щоб зберегти здоров’я в сім’ї?
Висновок. Молодший школяр може:
- допомагати мамі у приготування їжі;
- піклуватися про молодших братиків і сестричок;
- прибирати у помешканні;
- доглядати за квітами, домашніми тваринами;
- організовувати рухливі ігри та фізкультхвилинки;
- робити рідним приємні сюрпризи;
- розрадити засмучених родичів;
- створювати і підтримувати гарний настрій.
Ситуація. Обговорення й виконання завдання в групах.
- Якщо хтось із членів сім’ї захворів на грип треба…
- Дописати букви і прочитати ключове слово. Кросворд. (Сім’я).
VІІ. Підсумок уроку
- Про що йшла мова на уроці?
- Чи потрібно піклуватися про здоров’я всіх членів родини?
- Чи приносить вам це задоволення?
- Яка атмосфера повинна панувати в сім’ї, щоб всі були здорові?
Оцінювання роботи дітей на уроці.
VІІІ. Творче домашнє завдання. Ранкова зарядка всією сім’єю.